معرفی انواع مدل تزریق فیلر لب

معرفی انواع مدل تزریق فیلر لب 1403

تزریق ژل یا فیلر لب یکی از روش ‌های رایج در زمینه زیبایی است که برای افزایش حجم لب ‌ها و همچنین تعادل بخشیدن به لب بالا و پایین استفاده می‌شود. این فرآیند با تزریق فیلر به لب ‌ها انجام خواهد شد که معمولا از موادی مانند هیالورونیک اسید تشکیل شده است. در حال حاضر، انواع مدل تزریق فیلر لب بسیار متنوع بوده و هر کدام از روش های انجام آن، دارای ماندگاری و شکل ظاهری متفاوتی هستند.

فیلر و ژل لب دارای خواص پرکننده و حجم ‌دهنده هستند و می‌‌توانند در بخش‌ های مختلف بدن نیز استفاده شوند. علاوه بر افزایش حجم لب ‌ها، تزریق ژل لب می‌تواند چین و چروک‌ های موجود در اطراف لب ‌ها را کاهش دهد و باعث جوان سازی پوست شود. این روش به طور کلی به عنوان یک راه حل غیر جراحی برای بهبود ظاهر لب ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این مقاله موضوعات زیر بررسی می‌شود:

مدل های مختلف تزریق فیلر لب

تزریق فیلر به لب ‌ها با هدف زیبایی و برجسته کردن آن‌ ها انجام می‌شود. پزشکان زیبایی در هنگام تزریق ژل لب، معمولا با توجه به شکل، نسبت و اندازه لب‌‌ها و همچنین سلیقه بیمار، اقدام به ایجاد تغییرات مطلوب در ظاهر لب ‌ها می‌کنند. تزریق ژل لب می‌تواند به چندین صورت مختلف انجام شود. در ادامه به بررسی انواع مدل فیلر لب می‌پردازیم.

انواع مدل فیلر لب

تزریق فیلر مدل عروسکی

یکی از انواع مدل ژل لب، مدل عروسکی بوده که به آن مدل باربی نیز گفته می‌شود. این مدل، یکی از مدل‌ های محبوب در بین دختران جوان است. اما باید توجه داشته باشید که تزریق فیلر مدل عروسکی مناسب همه افراد و صورت ‌ها نیست و ممکن است در برخی افراد به ظاهر زیبایی منجر نشود. بنابراین، باید قبل از تزریق ژل لب به سبک عروسکی، با پزشک خود مشورت کنید.

در مدل لب باربی، برجسته و بزرگ کردن لب پایین و تزریق بیشتر ژل به این ناحیه از جمله ویژگی ‌های مهم است. در این مدل، قسمت V شکل لب بالا تقویت شده و حجم لب پایین برجسته تر و بزرگ تر می‌شود تا لب ‌ها به شکل جذاب و عروسکی دیده شوند. مدل لب باربی یا عروسکی، علاوه بر جنبه زیبایی، ممکن است برای تعادل دهی و تقویت لب‌ های باریک نیز مناسب باشد.

فیلر لب

تزریق ژل لب مدل روسی

تزریق ژل لب مدل روسی یک روش محبوب در زمینه بهبود شکل و حجم لب‌ ها است. در این روش، تمرکز بیشتری بر روی تیزی، کشیدگی و حجم لب ‌ها قرار می‌‌گیرد. تزریق فیلر لب مدل روسی بر اساس تکنیک روش قلبی انجام می‌شود. در این روش، ژل لب به شکلی که به تناسب و تقارن لب ‌ها بپردازد، در ناحیه V شکل لب تزریق می‌شود. این ناحیه در بالای لب و در قسمت مرکزی لب بین دو کمان Cupid واقع شده است. تزریق بیشتر ژل در این ناحیه باعث تیزی و بزرگ تر شدن بخش بالای لب می‌شود و به لب‌ ها شکل و ظاهر زیبایی می‌بخشد.

در تزریق فیلر لب مدل روسی، حجم تزریق در امتداد خط لب کمتر است و تنها برای هماهنگ سازی با سایر نواحی لب استفاده می‌شود. این روش به ویژه برای افرادی که کمان Cupid کمی دارند، لب بالایشان شکل خود را از دست داده و چروک شده است، مناسب خواهد بود. همچنین، افرادی که Cupid Bow طبیعی ندارند نیز می‌توانند از این روش تزریق فیلر لب استفاده کنند.

در مدل لب روسی، تعادل و تقارن لب‌ ها بسیار ضروری است. بنابراین، توجه به اندازه لب پایین نیز همانند لب بالا بسیار مهم خواهد بود. با این حال، برای دستیابی به نتیجه دلخواه، ممکن است برخی از افراد نیاز به چندین جلسه تزریق فیلر داشته باشند.

لب هایی زیبا و طبیعی با فیلر لب دوما.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت، با شماره 02122053816 تماس بگیرید.

تزریق ژل لب قلبی

تزریق ژل لب قلبی در بین دختران جوان بسیار محبوب است و با استفاده از تزریق ژل در نواحی خاص، شکل قلبی و زنانه را به لب ها می‌دهد. در این تکنیک، تمرکز پزشک بر روی تزریق و برجسته کردن ناحیه V شکل لب است. این مدل، یک تکنیک جدید نیست؛ اما به دلیل گستردگی مدل ‌های مختلف و تمرکز بر روی نواحی خاص لب، به این نام شهرت یافته است. معمولا پزشکان حرفه ‌ای در این تکنیک از فیلرهای دارای اسید هیالورونیک استفاده می‌کنند.

تزریق ژل لب قلبی

تزریق ژل لب مدل نچرال

یکی دیگر از انواع مدل تزریق فیلر لب، مدل طبیعی است. تزریق ژل لب مدل نچرال (طبیعی) یکی از روش ‌های محبوب در تزریق ژل لب است و برخلاف مدل روسی، بیشتر تمرکز خود را بر تناسب، تقارن و برجسته نمایی طبیعی لب می‌گذارد. هدف این روش، ایجاد حجم و برجستگی طبیعی در نقاط مختلف لب است.

در مدل طبیعی، مقدار و مکان تزریق ژل لب بر اساس فرم و ویژگی‌ های لب شخص متفاوت است. پزشک با در نظر گرفتن خط تقارن لب و با توجه به فرم و حجم لب، ژل را در داخل لب و لایه ‌های زیر پوست اطراف لب تزریق می‌کند. این روش برای افرادی که به طور طبیعی لب باریک دارند یا به دلیل عواملی مانند افزایش سن، فرم طبیعی لب خود را از دست داده‌ اند، مناسب است. هدف اصلی در این روش، ایجاد حجم و برجستگی به صورت طبیعی در لب ها است.

در مدل طبیعی، تزریق ژل لب به افرادی توصیه می‌شود که قصد دارند لب ‌های خود را به صورت طبیعی حجیم و برجسته کنند. با استفاده از این روش، لب ‌ها به‌ طور طبیعی شکل می ‌گیرند و هماهنگی با سایر اجزای صورت حفظ می‌شود.

تزریق ژل لب مدل نچرال

ژل لب مدل چاک دار

تزریق ژل لب مدل چاک دار یکی دیگر از روش ‌های محبوب در زیباسازی لب بوده که طرفداران خاصی پیدا کرده است. در حالت طبیعی، لب پایین دارای فرورفتگی مرکزی و دو طرف آن برجستگی جانبی دارد. در تکنیک ژل لب چاک دار، پزشک اطراف فرورفتگی مرکزی (برجستگی جانی) را تقویت کرده و بیشترین تزریق را در این ناحیه قرار می‌دهد. افزایش حجم در دو نقطه برجستگی جانبی سبب می‌شود که فرورفتگی مرکزی بیشتر نمایان شده و حالت زیبایی را در لب ایجاد می‌کند.

این تکنیک برای افرادی مناسب است که دوست دارند لب ‌های برجسته‌ تری داشته باشند. با استفاده از تزریق ژل لب در نواحی مشخص، فرم و شکل لب به نحوی تغییر می‌کند که برجستگی جانبی بیشتر و قوی ‌تر می ‌شود و فرورفتگی مرکزی بیشتری را نمایان می‌‌سازد.

ژل لب مدل گرد

مدل گرد یکی دیگر از مدل ‌های محبوب در تزریق ژل یا فیلر لب است که جذابیت خاصی را برای فرم برخی از صورت ها به وجود می‌آورد. در تزریق ژل لب مدل گرد، همانند مدل روسی، تمرکز بر روی لب بالا قرار می‌گیرد و بیشترین تزریق در ناحیه بالایی لب انجام می‌شود. با این تفاوت که در مدل گرد، لب بالا حجم بیشتری پیدا می‌‌کند و شکل V آن نسبت به لب روسی از قوس ملایم‌ تری برخوردار است.

ژل لب مدل گرد

در این تکنیک تزریق، چین و چروک ‌های اطراف لب نیز از بین می‌روند و اطراف لب ‌ها نرم و صاف به نظر می‌رسند. این مدل معمولا به دلیل ایجاد فرم گرد و حجم بیشتر در لب بالا و از بین بردن چین و چروک ‌ها، به عنوان یکی از محبوب ترین انواع مدل تزریق فیلر لب به حساب می‌آید. نکته مهم در تمام روش های تزریق فیلر لب، آشنایی با انواع مدل های مختلف و مشاوره تخصصی با پزشک برای انتخاب مدل مناسب است.

سوالات متداول

فیلر لب چگونه انجام می‌شود؟

تزریق فیلر لب معمولاً در مطب پزشک انجام می‌شود. این روش معمولاً کمتر از 30 دقیقه طول می‌کشد. در طول درمان، پزشک از یک سوزن ظریف برای تزریق فیلر به لب‌ها در نقاط استراتژیک استفاده می‌کند. ممکن است برای کاهش درد، از بی‌حسی موضعی استفاده شود.

نتایج فیلر لب معمولاً بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است. با این حال، ممکن است تورم یا کبودی خفیفی وجود داشته باشد که طی چند روز برطرف می‌شود. نتایج کامل فیلر لب معمولاً چند هفته طول می‌کشد تا آشکار شود.

عوارض جانبی فیلر لب معمولاً خفیف و موقتی هستند و ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  • تورم
  • کبودی
  • قرمزی
  • درد
  • حساسیت
  • بی‌حسی موقت
نتیجه گیری

هرگز برای تزریق فیلر لب (یا هرگونه تزریق ژل به صورت) به سالن‌های زیبایی و آرایشی مراجعه نکنید. اگر برای این کار یک مرکز زیبایی حرفه‌ای را انتخاب نکنید، لب‌های شما ممکن است تبدیل به فرم مورد نظرتان نشوند و همچنین عوارض جانبی بسیار خطرناکی مثل عفونت و… برایتان رخ دهد. بهترین مرکز تزریق فیلر لب در تهران قطعا کلینیک زیبایی دوماست. با خیال راحت از خدمات فیلر لب استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماندگاری تزریق فیلر روی لینک کلیک کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا
دریافت تخفیف و رزرو نوبت