ماندگاری تزریق فیلر چقدر است؟

ماندگاری تزریق فیلر چقدر است؟ راه‌های افزایش ماندگاری ژل

تزریق فیلر یک روش درمانی غیر جراحی بسیار محبوب در میان بانوان و آقایان می‌باشد.‌ با تزریق فیلرها چین و چروک پوست و خطوط ریزی که بر روی آن ایجاد شده از بین رفته و فرم لب‌های فرد بهتر می‌شود. افراد می‌توانند برای حجم از دست رفته صورت خود از این روش درمانی استفاده کنند. اما باید بدانید این فیلرهای پوستی تزریق شده روش موقتی برای درمان شما محسوب می‌شوند که به مرور زمان محو شده و نیاز به تزریق مجدد دارند.

در این مطلب روش‌های مفیدی را برای ماندگاری تزریق فیلر در اختیار شما قرار می‌دهیم.

موضوعاتی که در این مقاله بررسی می‌شود:

راه های افزایش ماندگاری ژل صورت و فیلر

اگر می‌خواهید فیلر تزریق شده برای مدت زمان بیشتری بر روی پوست صورت شما باقی مانده و اثر آن از بین نرود، از برند معتبر و متخصص حرفه‌ای در این زمینه استفاده نمایید. دکتر متخصص زیبایی از بهترین مارک فیلر برای ماندگاری بیشتر آن استفاده می‌کند. روش‌های افزایش ماندگاری ژل صورت و فیلر عبارتند از:

• بعد از تزریق فیلر صورت برای ماندگاری آن حتماً از ضد آفتاب مخصوص پوست خود استفاده کنید. زیرا نور آفتاب و اشعه‌های مضر آن، مدت زمان ماندگاری فیلر تزریق شده را کاهش می‌دهند.

• بعد از تزریق ژل در نواحی مختلف صورت، مراقبت‌های پوست صورت خود را جدی بگیرید و در روتین پوستی خود از آبرسان مناسب استفاده کنید. همچنین آب فراوان بنوشید تا ماندگاری فیلر تزریق شده بیشتر شود.

• از مواد غذایی بسته‌بندی شده و سرشار از قند در رژیم خود کمتر استفاده کنید. زیرا مواد خوراکی فرآوری شده به پوست صورت شما آسیب وارد کرده و موجب التهاب آن می‌شود.

• پیش از تمام شدن دوره قبلی تزریق فیلر صورت، مجدداً برای ترمیم و تزریق دوباره آن اقدام کنید تا ماندگاری آن طولانی‌تر شود.

فیلر صورت

به طور کلی اثر تزریق فیلر تا چه مدت باقی میماند؟

ماندگاری تزریق فیلر در انواع مختلف، باهمدیگر متفاوت هستند. معمولاً تمامی فیلرهای موقت بین ۶ الی ۲ سال بر روی صورت شما ماندگار هستند. فیلر تزریقی از نوع اسید هیالورونیک در میان افراد محبوبیت بیشتری دارد و ماندگاری آن حدود ۶ الی ۱۸ ماه می‌باشد.

فیلر مدل اسید هیالورونیک تاثیر زیادی در پر کردن صورت شما دارد. به علاوه اینکه در مواقع اضطراری هم می‌توانید نسبت به تخلیه آن در نقاط مختلف صورت خود اقدام کنید. به طور کلی ماندگاری تزریق فیلر با توجه به عوامل متعددی از جمله ورزش کردن، رعایت دستورالعمل‌های لازم بعد از تزریق و تعداد دفعات ترمیم، نوع فیلر و متابولیسم بدن شما افزایش می‌یابد.

بهترین و معتبرترین برندهای فیلر برای تزریق.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت، با شماره 02122053816 تماس بگیرید.

آیا تزریق فیلرها دائمی است؟

فیلر از نوع پلی متیل متاکریلات (PMMA) یک ژل دائم محسوب می‌شود. اما ترکیبات مصنوعی و مضر موجود در این فیلرهای دائمی ممکن است با بدن و صورت فرد سازگاری لازم را نداشته و مشکلات متعددی را ایجاد کنند.

به طور کلی انواع فیلر، در مدل‌های موقت و دائم موجود می‌باشد. باید بدانید فیلرهای دائمی که در نواحی مختلف صورت تزریق می‌شوند ممکن است بعد از تزریق نشانه‌هایی همچون عفونت یا کبودی را در صورت ایجاد کنند.‌ در واقع عوارض جانبی فیلرهای دائمی به نسبت نوع موقت بیشتر می‌باشد ولی ماندگاری آنها طولانی مدت است.

فیلر لب

فیلرها براساس میزان ماندگاری بعد از تزریق درسه دسته فیلرهای موقتی، فیلرهای دائمی و فیلرهای دائمی قرار می‌گیرند. تزریق فیلر دائم توسط پزشک متخصص و ماهر هیچگونه عوارض جانبی برای فرد به همراه نداشته و به طور مادام العمر در صورت یا دیگر نواحی بدن باقی می‌ماند و نیازی به ترمیم ندارد.

میزان ماندگاری فیلرهای نیمه دائم حدود ۲ الی ۴ سال می‌باشد که فیلر کلسیم هیدروکسیل آپاتیت نمونه ای از فیلرهای نیمه دائمی می‌باشد. فیلر هیالورونیک اسید جزو فیلرهای موقتی با ماندگاری کمتر است، فرد با تزریق این فیلر بعد از حدود ۱۸ ماه، نیاز به ترمیم و تزریق مجدد آن دارد.

عوامل موثر برا افزایش ماندگاری تزریق فیلر

اگر بعد از تزریق فیلر تمام دستورالعمل‌های مراقبتی را به دقت رعایت کنید میزان ماندگاری آن در صورت شما افزایش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید بعد از تزریق فیلر حدود ۱ الی ۲ روز از ماساژ و مالیدن پوست صورت خودداری کنید. به هیچ عنوان برای ماندگاری تزریق فیلر، در روز اول تمرینات شدید ورزشی انجام ندهید.

در روزهای اول تزریق فیلر، بر روی شکم و پهلوهای خود نخوابید. زیرا با خوابیدن نادرست بر ناحیه تزریق فیلر فشار وارد شده و تاثیر آن را کاهش می‌دهد.

از انجام حرکات ورزشی و تمرینات شدید بعد از تزریق ژل، اجتناب کنید. زیرا سوزاندن بیش از اندازه کالری و فعالیت‌های بسیار زیاد سرعت تجزیه و از بین رفتن فیلر در صورت شما را افزایش می‌دهند. هر چقدر میزان فعالیت‌ها و متابولیسم بدن فرد بعد از تزریق بیشتر باشد، ماندگاری تزریق فیلر در صورت او کمتر خواهد بود.

عوامل موثر برا افزایش ماندگاری تزریق فیلر

برای اینکه ماندگاری فیلر تزریق شده بیشتر شود حتماً عادت‌های سالم را در زندگی خود تقویت کنید. برای ماندگاری بیشتر فیلر تزریق شده بهتر است موارد زیر را رعایت کنید که عبارتند از:

• رژیم غذایی خود را کاملاً سالم نمایید و از مصرف شکر و قند فراوان خودداری کنید.

• جلوگیری از اضطراب و استرس

• داشتن خواب کافی

• نوشیدن آب کافی

• انجام روزانه روتین پوستی مثل استفاده از ضد آفتاب و آبرسان

• سیگار نکشیدن

ماندگاری تزریق ژل یا فیلر به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل متعددی تعیین کننده ماندگاری تزریق فیلر هستند که در موارد زیر به طور کامل توضیح داده شده‌اند:

• برند فیلر تزریقی

هر کدام از انواع فیلرهای تزریق شده در نواحی مختلف صورت از ماندگاری متفاوتی برخوردار هستند.

برند فیلر تزریقی

• ناحیه تزریق ژل

از عوامل بسیار موثر در میزان ماندگاری تزریق فیلر، ناحیه آن می‌باشد.‌ آنزیم‌های مختلفی در بدن و صورت وجود داشته که به تجزیه و جذب ژل می پردازند. بنابراین ماندگاری فیلر تزریق شده در نواحی مختلف صورت از جمله اطراف چشم، اطراف دهان، چانه، گونه و لب با همدیگر متفاوت هستند.

در واقع حرکت بسیار زیاد صورت در نواحی تزریق فیلر موجب تجزیه و تحلیل بیشتر آن می‌شود. نواحی از صورت که حرکت کمتری دارند، ماندگاری تزریق فیلر در آنها بیشتر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق فیلر چانه روی لینک کلیک کنید!

• متابولیسم بدن فرد

میزان ماندگاری تزریق فیلر بر اساس متابولیسم بدن افراد تعیین می‌شود. از آنجایی که میزان متابولیسم بدن هر فردی با دیگری متفاوت است، در نتیجه فیلر تزریق شده در بدن آنها از ماندگاری متفاوتی برخوردار است. متابولیسم زیاد بدن در واقع سبب تجزیه و جذب ژل تزریق شده می‌شود و ماندگاری آن را کاهش می‌دهد.

 

ماندگاری تزریق ژل یا فیلر

• میزان تزریق

عامل موثر دیگر در ماندگاری تزریق فیلر، میزان و تعداد دفعات تزریق این ژل می‌باشد. تزریق مقدار زیاد فیلر در ناحیه مربوطه، سبب می‌شود که تجزیه و جذب آن در بدن در مدت زمان طولانی‌تری انجام شود و میزان ماندگاری آن را افزایش می‌دهد.

نتیجه گیری

اگر قصد تزریق فیلر لب، فیلر بینی، فیلر زیرچشم و… را دارید، پیشنهاد ما به شما کلینیک زیبایی دوما است. در کلینیک دوما می‌توانید از بهترین دکترهای زیبایی یا دکتر جراح پلاستیک نوبت دریافت کنید. همچنین می‌توانید از مشاوره رایگان کمک بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا
دریافت تخفیف و رزرو نوبت