شارژ لیزر موهای زائد از چه زمانی شروع می‌شود؟

شارژ لیزر موهای زائد از چه زمانی شروع می‌شود؟ بهترین زمان آن

لیزر موهای زائد یکی از روش های نوینی است که امروزه برای حذف موهای زائد مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. با این حال تعداد جلسات و زمان شارژ لیزر موهای زائد از آن سوالات پرتکراری است که در صفحات اینترنت مشاهده می‌شود. در این مطلب برای اولین و آخرین بار تصمیم داریم که به این سوال پرتکرار کاربران در صفحات اینترنت پاسخ دهیم؛ پس برای آنکه بدانید دوره لیزر شما چقدر طول می‌کشد و چه زمانی وارد دوره های شارژ خود می‌شوید، همراه ما باشید.

موضوعاتی که در این مقاله بررسی می‌شود:

تعداد جلسات شارژ لیزر

به شکل دقیقی نمی‌توان گفت که تعداد جلسات و زمان شارژ لیزر موهای زائد چقدر است؛ چرا که این موضوع تحت تاثیر عوامل بسیاری قرار می‌‌گیرد و با توجه به ویژگی های هر فرد مدت زمان متغییری دارد. با این حال عواملی که بیشترین تاثیر را روی تعداد جلسات شارژ لیزر می‌گذارند، موارد زیر هستند:

شارژ لیزر موهای زائد
  • سن شروع درمان: این مسئله یکی از مهم‌ ترین مسائلی است که می‌تواند تعداد جلسات لیزر را مشخص کند. معمولا کسانی که درمان خود را در سنین پایین تر شروع می کنند، طول درمان آن ها طولانی‌تر می‌شود؛ چرا که چنین افرادی موهایی نازک‌تر و جوان‌تر دارند. این نکته را هم باید مد نظر قرار داد که پوست در سنین پایین حساس تر بوده و احتمالا به اشعه لیرز واکنش آلرژیک نشان دهد.
  • دقت و دوز اکسن دستگاه لیزر: دقت در اکسن و مقدار انرژی لیز می‌تواند موجب کاهش یا افزایش تعداد جلسات لیزر شود. با این حال دستگاه هایی پیشرفته ای که از تنظیمات مناسب و دقت بالایی برخوردارند، می‌توانند تعداد جلسات لیزر شما را کاهش دهند.
  • رنگدانه های پوست و مو: کسانی که پوست تیره با موهای روشن دارند، احتمالا جلسات لیزر و شارژ آن به طول بی انجامد. میزان جذب انرژی لیز توسط پوست به وسیله رنگدانه های مو و پوست مشخص می‌شود. با توجه به این مسئله هر چقدر تفاوت‌ بیشتری بین رنگدانه های مو و پوست وجود داشته باشد، تعداد جلسات لیزر بیشتری برای از بین بردن آن ها نیاز است.
  • میزان تحریک ناحیه بدن: تمامی نواحی بدن به یک اندازه تحریک نمی‌شوند؛ از همین رو نواحی مختلف به تعداد جلسات لیز متفاوتی نیاز خواهند داشت. برای مثال صورت میزان تحریک پذیری کمتری دارد و به‌ منظور حذف موهای زائد این ناحیه جلسات لیزر بیشتری نیاز است.
  • رعایت فاصله زمانی بین جلسات لیزر: نواحی مختلف به فاصله زمانی متفاوتی برای شارژ لیزر نیاز دارند و این فاصله باید برای از بین بردن موهای زائد رعایت شود.

در هر صورت برای آنکه بتوانید نتایج بهتری به دست آورید، بهتر است که از کارشناسان خبره کلینیک دوما مشاوره بگیرید.

جلسات و زمان شارژ لیزر موهای زائد

دوره و زمان شارژ لیزر موهای زائد پس از چند جلسه باید انجام شود؟

دوره و زمان شارژ لیزر موهای زائد بعد از چند جلسه است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مدت زمان و دوره شارژ لیزر با توجه به عوامل مختلف، برای هر شخصی متفاوت است. با این حال شما می توانید با مشاوره با پزشک خود، در مورد دوره و زمان شارژ لیزرتان اطلاعات کاملی به دست آورید.

علی رغم اینکه تعداد جلسات لیزر برای هر فردی متفاوت بوده و به عوامل مختلفی وابسته است؛ اما به طور کلی می‌توان گفت خانم ها به ۶ تا ۸ جلسه لیزر و آقایان به ۷ تا ۱۰ جلسه لیزر نیاز دارند. البته که این تعداد می‌تواند برای هر فردی تغییر کند.

به‌ طور کلی پیشنهاد می‌کنیم بعد از اتمام دوره لیزر و همچنین به دست آوردن نتایج دلخواه، در مورد دوره شارژ لیزر خود مجددا از پزشک مشورت بگیرید. برخی از افراد هر ۳ ماه یکبار یا هر ۱۲ ماه یکبار با توجه به چرخه رشد موهای خود و همچنین نتایج درمانشان به شارژ لیزر موهای زائد نیاز پیدا می‌کنند.

در کل سرعت رشد موها، نوع موها و ویژگی های فیزیولوژیکی فرد و همچنین نوع دستگاه از عوامل متعددی هستند که می‌‌توانند روی زمان تمدید لیزر موهای زائد فرد تاثیر بگذارند. این مسائل و میزان تاثیرگذاری آن ها هم تنها توسط پزشک قابل تشخیص است.

پوستی صاف، بدون مو و زیبا با لیزر موهای زائد در کلینیک دوما.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت، با شماره 02122053816 تماس بگیرید.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

بین جلسات لیزر به طور استاندارد باید حدود ۴ تا ۶ هفته فاصله باشد. در صورتی که فاصله جلسات لیزر از ۴ هفته کمتر شود، احتمال اینکه فولیکول‌ های مود در فاز درستی برای رشد قرار نگیرند، وجود دارد. چنین مسئله ای در نهایت نتایج ضعیفی را به شما نشان می‌دهد. البته در صورتی که بین جلسات لیزر بیش از ۶ هفته فاصله باشد، باز هم نتایج دلخواه خود را به دست نخواهید آورد.

زمان شارژ لیزر موهای زائد
  • فاصله جلسات لیزر موهای صورت: برای نواحی صورت معمولا فاصله ۴ هفته ای تعیین می‌شود؛ اما ممکن است با توجه به چرخش رشد مو این فاصله به ۲ هفته کاهش یابد.
  • فاصله جلسات لیزر بیکینی: اکثر افراد با فاصله ۴ تا ۶ هفته مجددا برای لیزر بیکینی اقدام می‌کنند. این فاصله کاملا استاندارد بوده و فولیکول های در حال رشد به خوبی هدف قرار می‌گیرند.
  • فاصله جلسات لیزر موهای زائد زیر بغل: معمولا فاصله جلسات لیزر برای موهای زائد زیر بغل به مواردی همچون نوع پوست، رنگ مو، چرخه رشد مو، نوع دستگاه و تشخیص پزشک وابسته هستند.

این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر پوست شما حساس است، باید فاصله بین جلسات شارژ لیزر موهای زائد خود را بیشتر کنید. ضمنا افرادی که موهای تیره تری دارند، نسبت به افرادی با موهای روشن طول درمان بلند مدت تری خواهند داشت.

بهترین زمان شارژ لیزر

اهمیت شارژ لیزر موهای زائد

نحوه عملکرد دستگاه لیزر به این صورت است که دستگاه به وسیله اشعه های خود، ساقه و ریشه موها را هدف قرار داده و انرژی خود را به آن ها انتقال می‌دهد. این کار باعث می‌شود دمای سلول های مو افزایش پیدا کنند و فولیکول های مو آسیب ببینند. آسیبی که دستگاه لیزر به فولیکول های مو وارد می‌کند به ضعیف شدن آن ها منجر شده و در نهایت رشد آن ها را کند خواهد کرد.

با این اوصاف هنگام شارژ لیزر، مجددا فولیکول ها آسیب می‌بینند و توانایی رشد خود را به طور کلی از دست می‌دهند. البته برخی از فولیکول ها هم ممکن است مقاومت بیشتری از خود نشان دهند و دیرتر از بین بروند؛ اما به هرحال مدت زیادی طول می‌کشد که آن ها به رشد عادی خود بازگردند.

اهمیت شارژ لیزر موهای زائد در این زمان مشخص می‌شود. درست زمانی که فولیکول ها مجددا رشد عادی خود را به دست آورده اند، با شارژ لیزر می‌توان مجددا آن ها را ضعیف و رشدشان را متوقف کرد. شارژ لیز باعث می‌شود که ضخامت موهای زائد و تعداد آن ها مجددا کاهش پیدا کند. با لیزر موهای زائد و شارژ آن شما به روش های پردردسری مانند کرم های مو بر یا اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زائد خود نیازی ندارید.

نتیجه گیری

دوره و زمان شارژ لیزر موهای زائد بعد از چند جلسه است؟ این سوالی بود که ما سعی داشتیم در رابطه با آن اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که دریافتید، لیزر موهای زائد و شارژ آن روشی موثر برای ضعیف سازی رشد موها، کاهش و در نهایت از بین بردن موهای زائد به شمار می‌روند که ما در لیزر جردن دوما به صورت کاملا بهداشتی و دقیق انجام می‌دهیم.

در این روش از فناوری لیزر استفاده می‌شود و نسبت به روش های دیگر نتایج بهتری به دنبال دارد. به کمک لیزر موهای زائد شما می‌توانید به پوستی صاف و یک دست و بدون مو دست یابید. در نهایت بهتر است بدانید که تاثیرات لیزر موهای زائد برخلاف روش های دیگر دائمی بوده و اثرات سوء آن نسبت به روش های دیگر کمتر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نکات مهم لیزر موهای زائد صورت روی لینک کلیک کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا
دریافت تخفیف و رزرو نوبت