آیا تزریق بوتاکس برای چروک دور چشم تاثیر دارد؟

آیا تزریق بوتاکس برای چروک دور چشم تاثیر دارد؟ با کمترین هزینه

داشتن چهره ای زیبا و بدون چروک پوست، حق طبیعی هر انسان است. این روزها اکثر خانم ها و آقایان جوان و میانسال، با تزریق بوتاکس برای چروک دور چشم، چروک های پنجه کلاغی خود را از بین می‌برند و از زیاد نشان داده شدن سن خود، جلوگیری به عمل می‌آورند. تزریق بوتاکس، یکی از بهترین راه های کم کردن چروک دور چشم و حتی زیر چشم می‌باشد. اگر این کار توسط یک پزشک متخصص و حرفه ای انجام شود، مطمئنا نتیجه بسیار خوبی در پی دارد.

بوتاکس یا همان فیلرهایی که زیر پوست صورت و نواحی مختلف دیگر تزریق می‌شوند، اصلا جنبه تغذیه کننده نداشته و فقط نقش پر کنندگی دارند. پر کردن چروک های صورت و دور چشم، نوعی اقدام غیر تهاجمی و کم خطر محسوب می‌شود. این روش در مقابل روش های جراحی و کشیدن پوست صورت یا چیدن پوست های اضافی به منظور رفع چروک، خطر بسیار کمی دارد. فقط تنها چیزی که این وسط مهم است، تزریق بوتاکس برای چروک دور چشم، توسط پزشک متخصص است. زیرا دور چشم، جایی بسیار خطرناک بوده و کوچکترین اشتباه می‌تواند منجر به بروز اتفاقات ناگوار گردد.

موارد کاربرد بوتاکس، فقط به دور چشم ها خلاصه می‌شود. کاربرد بوتاکس برای رفع چین و چروک های کل صورت و همچنین برای درمان برخی از دردهای سر ( میگرن ) به کار می‌رود. همچنین، می‌توان برای درمان عرق زیر بغل و نواحی دیگر نیز از تزریق آن، استفاده کرد.

اگر دوست دارید در مورد تزریق بوتاکس دور چشم و کاربرد آن و همچنین پیرامون نکات مراقبتی بعد از بوتاکس، بیشتر بدانید، حتما تا انتهای این مطلب را بخوانید و یا در بهترین مرکز بوتاکس در تهران وقت خود را رزرو کنید.

موضوعاتی که در این مقاله بررسی می‍شود:

بوتاکس دور چشم

مزایای تزریق بوتاکس برای چروک دور چشم

تزریق بوتاکس برای دور چشم، سن و سال، نمی‌شناسد. این روزها به دلیل آب و هوای بد، عدم مراقبت های پوستی، استفاده از کرم و محصولات آرایشی بدو بی کیفیت و همچنین، داشتن تغذیه نامناسب، چروک دور چشم و زیر چشم افراد، روز به روز بیشتر می‌شود. حتی خانم های جوان زیر 40 سال نیز با این مشکل، مواجه هستند.

با افزایش سن و سال، کم کم، میزان کلاژن های زیر پوست کم می‌شوند. از طرفی، روند تولید کلاژن در سنین ابتدای جوانی، متوقف می‌شود. اگر مراقبت های بهداشتی، به خوبی انجام نشود، احتمال چین و چروک پوست، بیشتر می‌شود. به دلیل اینکه دور چشم انسان، پوست نازکی دارد، کلاژن زیر آن، خیلی زود از بین می رود. در نتیجه، چین و چروک های متعددی دور چشم، پدیدار می‌شوند.

لازم به ذکر است که چین و چروک های اطراف چشم و زیر آن، فقط به خاطر کم شدن کلاژن زیر پوست، نیست. عضله ی دور چشم انسان، بسیار فعال بوده و در طول روز، انبساط و انقباضات فراوانی دارد. در نتیجه می‌تواند روند پیر و چروکیده شدن خود را، زودتر طی کند. تزریق بوتاکس دور چشم، تنها راه مبارزه با چروک های دور چشم نیست. روش های دیگری نیز وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. اما بوتاکس، روشی کم تهاجم و با اثر گذاری خوبی به نسبت سایر روش ها می‎‌‌باشد.

بوتاکس، سم ضعیف شده‌ای است که به هنگام تزریق شدن، عضله مورد نظر را فلج می‌کند. حجم مشخصی از آن می‌تواند چروک مورد نظر را پر کند و پوست، صاف تر شود. بهتر است انجام این کار حساس، توسط یک پزشک متخصص زیبایی انجام شود. به خصوص ناحیه پوست دور چشم که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بوده و حتما باید زیر نظر پزشک انجام شود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس برای چروک دور چشم

تزریق بوتاکس برای چروک دور چشم، باید با دقت بالایی انجام شود. اما مراقبت های بعد از انجام بوتاکس نیز، حائز اهمیت بوده و باید رعایت شوند. در اینجا چند مورد از مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس به دور چشم را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس برای چروک دور چشم

1. بعد از انجام بوتاکس دور چشم، اصلا اطراف چشم خود را ماساژ ندهید. زیرا مواد بوتاکس به حرکت در می‌آیند و احتمال بروز خطر، وجود دارد.

2. نباید تا 24 ساعت، سر خود را خم کنید. زیرا احتمال جابجایی مواد وجود دارد. بهتر است طاق باز بخوابید.

3. بعد از تزریق، از داروهایی مانند ایبوپروفن و استامینوفن و . . .استفاده نکنید. زیرا احتمال لختگی خون، بسیار بالا می‌رود.

4. بین 1 تا دو روز بعد از تزریق می‌توانید حمام بروید. در غیر این صورت، عفونت ایجاد می‌شود.

5. نوشیدن مواد الکلی تا 24 ساعت بعد از تزریق نباید انجام شود. زیرا احتمال بروز انعقاد خون وجود دارد.

6. از کمپرس سرد در محل مورد نظر استفاده کنید. کمپرس یخ می‌تواند ورم ایجاد شده را کمتر کند.

خداحافظی با چین و چروک های صورت با تزریق بوتاکس.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت، با شماره 02122053816 تماس بگیرید.

سن تزریق بوتاکس دور چشم

تزریق بوتاکس برای چروک دور چشم، سن و سال نمی‌شناسد. نمی‌توان گفت از فلان سن می‌توان بوتاکس را شروع کرد. در واقع، تزریق بوتاکس کاملا به میزان چین و چروک صورت و دور چشم فرد بستگی دارد.

برخی از افراد تا سن 40 سالگی، هیچ گونه چین و چروکی ندارند اما برخی از افراد حتی زیر سن 30 سال دچار افتادگی پوست و چین و چروک می‌شوند. این اتفاق برای دور چشم، زودتر از نواحی دیگر می‌افتد. چروک های پنجه کلاغی در هر سنی ممکن است ایجاد شوند. اگر پیش از به وجود آمدن، جلوی آنها گرفته نشود، بعدا باید با تزریق بوتاکس، از بین بروند.

سن تزریق بوتاکس دور چشم

بوتاکس دور چشم برای زنان باردار

تزریق بوتاکس خود را به بعد از دوران بارداری موکول کنید. این توصیه ی اکثر پزشکان متخصص می‌باشد. تزریق نوروتوکسین می‌تواند سلامت نوزاد و حتی مادر باردار را به خطر بیندازد. افرادی که باردار هستند و اقدام به انجام بوتاکس می‌کنند، ممکن است دچار سردرد شوند. برای رهایی از سردردهای ناشی از این تزریق، باید استامینوفن و سایر مسکن های آرامبخش را مصرف کنند. همین اقدام منجر به صدمه رسیدن به جنین و مادر می‌شود. لذا توصیه پزشکان به موکول کردن بوتاکس به بعد از بارداری است.

افرادی که نباید بوتاکس دور چشم و زیر چشم استفاده کنند

تزریق بوتاکس برای چروک دور چشم، بسیار مفید بوده و می‌تواند چروک های این ناحیه را از بین ببرد. اما توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس برای دور چشم را نمی‌توان روی هر کسی اجرا کرد. برخی از افراد نباید به هیچ عنوان سمت بوتاکس بروند. خانم های باردار، یکی از این موارد بود که پیش تر در مورد آنها صحبت شد. اما 3 گروه دیگر نیز نباید تزریق بوتاکس انجام دهند:

  • افرادی که ضعف عضلانی و بیماری عصبی دارند.
  • افرادی که مشکل انعقادی خون دارند و آسپرین مصرف می کنند.
  • افرادی که مشکلات و بیماری های پوستی مانند تبخال یا عفونت دور چشم دارند.
آیا بوتاکس دور چشم ضرر دارد؟

آیا بوتاکس دور چشم ضرر دارد؟

بوتاکس علاوه بر مزایایی که دارد، می تواند معایب و عوارضی را هم در پی داشته باشد. البته این عوارض در همه، بروز نمی کنند. اما وجود آنها را نباید نادیده گرفت. سر درد، کبودی، مشکلات خطرناک با تزریق اشتباه، فلج صورت یا پلک چشم و . . .، می توانند از عوارض احتمالی بوتاکس باشند.

کلام آخر

تزریق بوتاکس برای چروک دور چشم، باید هر از چند گاهی بنا به تشخیص پزشک معالج، تکرار شود. زیرا بوتاکس، تاثیر دائمی ندارد. از طرفی، به دلیل غیر تهاجمی بودن این روش، می‌توان بدون نگرانی، هر بار آن را انجام داد. امروزه تزریق بوتاکس به عنوان یک راهکار مناسب در درمان سردرد میگرنی استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آیا تزریق بوتاکس برای درمان میگرن موثر است؟ روی لینک کلیک کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا
دریافت تخفیف و رزرو نوبت