بهترین مرکز ابدومینوپلاستی در جردن

خدمات زیبایی توسط پزشک متخصص، بسیار طبیعی

 ابدومینوپلاستی یکی از روش های مسطح کردن شکم است که در این عمل با برداشتن چربی های اضافه شکم ظاهر افتاده شکم برطرف می‌شود. این عمل جراحی را بیشتر خانم ها بعد از بارداری انجام می دهند. 

رزرو وقت ابدومینوپلاستی در نلسون ماندلا

برای مشاوره و رزرو نوبت ابدومینوپلاستی در جشنواره تخفیف تماس بگیرید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی که به منظور فرم دادن به شکم از طریق برش انجام می شود، یک عمل جراحی پلاستیک است که بیشتر خانم ها بعد از بارداری انجام می دهند. به دلیل اضافه وزن ایجاد شده در دوران بارداری، ممکن است شکم به شکل اولیه خود برنگردد و افتادگی ایجاد شود. برای رفع این مشکل، اغلب جراحی شکم ترجیح داده می شود. در جراحی تامی تاک زمانی که عمل در قسمت بیرونی شکم انجام و وارد شکم نمی‌شود، بافت‌هایی که با آن‌ها برخورد می‌شود فقط بافت‌های دچار افتادگی هستند.

آیا عمل ابدو را می توان برای کسانی که مشکل چاقی دارند نیز استفاده کرد؟

برای افرادی که بیش از حد وزن اضافه کرده اند و به دلیل ضعف در ناحیه شکم دچار افتادگی شده اند نیز (افرادی که نمایه توده بدنی آنها بالای 40 است) عمل ابدومینوپلاستی قابل استفاده است. هدف از این عمل زمانی که بر روی افراد دارای مشکلات چاقی انجام می شود، بیشتر آسان کردن زندگی است تا بهبود زیبایی اندام. زیرا در این افراد گاهی ممکن است فرد نتواند به دلیل چاقی راه برود و به دلیل افتادگی بیش از حد شکم نتواند نیازهای عمومی خود را برطرف کند.

لیپوساکشن
ابدومینوپلاستی
جراحی زیبایی شکم
Previous slide
Next slide

مزایا ابدومینوپلاستی در کلینیک زیبایی دوما

Abdominoplasty4
 ✔ دارای مجرب ترین تیم پزشکان فوق تخصص
 برطرف شدن افتادگی پوست شکم
 ✔ افزایش اعتماد به نفس
 بهبود وضعیت بدن
 ✔ بسیار طبیعی

جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی برای چه کسانی نامناسب است؟

ممکن است انجام جراحی در افرادی که مشکلی در عضلات شکم ندارند اشتباه باشد. ابدومینوپلاستی به عنوان یک عمل جراحی شکم شل و افتاده نباید برای افرادی که بیماری های مزمن دارند اعمال شود. این جراحی برای زنانی که زایمان نکرده اند نیز توصیه نمی شود. زیرا اگر قرار باشد هم در عضلات و هم در پوست مداخله شود، نیمی از پوست شکم برداشته می شود، ماهیچه ها باریک می شوند و چون شکم نمی تواند منبسط شود، ممکن است در دوران بارداری ترک ها بیشتر شوند و مشکلاتی ایجاد گردد.

آیا می توان آن را همراه با لیپوساکشن اعمال کرد؟

در کنار این عمل می توان از روش لیپو ساکشن (چربی زدایی) نیز استفاده کرد. زیرا در تامی تاک در حالی که جلو و کناره های شکم شکل دارد، به خصوص قسمت کمر ممکن است در افراد دارای اضافه وزن بیرون زده باقی بماند. با عمل لیپو می توان قسمت کمر را مطابق با ساختار شکم شکل داد.

مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

1. بعد از عمل ابدومینوپلاستی فرد معمولاً می تواند غذا بخورد، راه برود و 4-3 ساعت پس از جراحی مرخص شود.

2. پس از عمل ابدومینوپلاستی شکم، از افراد خواسته می شود تا به مدت سه هفته شبانه روز از گن استفاده کنند. پس از سه هفته، پوشیدن آن در طول روز کافی است.

3. پس از عمل به افراد توصیه می شود به دلیل کشش در نواحی شکم، به جای دراز کشیدن روی تخت، با کشیدن پاها به سمت شکم یا چرخش به پهلو، استراحت کنند. هیچ الزامی برای ارتوپدی بودن تشک وجود ندارد.

4. انقباضات ناگهانی، بلند کردن اجسام سنگین، حرکات رفلکس ناگهانی باعث افزایش فشار داخل شکمی می شود. افزایش این فشار ممکن است بخیه های قرار داده شده را مجبور به تقویت دیواره داخلی شکم کند. در این مورد لازم است به مدت 2.5 تا 3 ماه پس از عمل در هنگام خم شدن در حین انجام ورزش مراقب باشید، بارهای سنگین بلند نکنید و عضلات شکم را تحت فشار قرار ندهید.

5. به محض برداشتن باندها، افراد می توانند حمام کنند اما لازم است که با محافظت از ناحیه جراحی در برابر ضربات سخت آب حمام کنید.

6. ورزش شکم در 6 هفته اول پس از عمل ابدو توصیه نمی شود، به خصوص اگر در عضلات شکم مداخله شده باشد. زیرا این موضوع می تواند فشار داخل شکمی را افزایش دهد. پیاده روی مناسب ترین ورزشی است که پس از جراحی های شکم توصیه می شود.

7. در عمل ابدو شکم از بخیه های معمولی در داخل و از بخیه های خود حل شونده در خارج استفاده می شود. برای کاهش اثرات جای زخم توصیه می شود از هفته دوم بعد از عمل از کرم های ترمیم کننده استفاده شود. بسته به ساختار بدن فرد، این کرم ها می توانند کورتیزون و کرم های سیلیکونی باشند. آنها باید یک یا دو بار در روز به مدت 2 ماه پس از عمل جراحی شکم استفاده شوند.

8. اگرچه این موضوع با توجه به ساختار بدن افراد مختلف متفاوت است، زمان بهبودی کامل بعد از ابدومینوپلاستی بین 3 ماه تا 9 ماه متغیر است. پس از عمل، معمولاً 10-15 روز طول می کشد تا پوست بهبود یابد و 3-4 ماه برای شکل دادن به شکم زمان لازم است. بعد از 6 ماه بدن شکل نهایی را به خود می گیرد.

رزرو وقت ابدومینوپلاستی در آفریقا

عمل لیپو چیست؟

عمل لیپو یا لیپوساکشن که یک روش لاغری نیست، فرآیند حذف چربی هایی است که در نواحی خاصی جمع شده و با وجود رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند.

در مورد پرسش “لیپوساکشن چیست” می توان گفت لیپوساکشن در لغت به معنای “کشیدن چربی” است. این عمل شامل برداشتن رسوبات چربی در قسمت های خاصی از بدن از طریق ساکشن با وکیوم مخصوص یا انژکتورهای مخصوص است. لیپوساکشن که توسط جراحان پلاستیک و زیبایی انجام می شود، قطعا یک جراحی کاهش وزن نیست، بلکه یک جراحی اصلاح کانتور بدن است. با این جراحی ضمن اینکه بافت چربی افزایش یافته و مقاوم به رژیم غذایی و ورزش از بدن خارج می شود، تعداد سلول های چربی موجود نیز کاهش می یابد.

عمل ساکشن شکم روشی است که در آن تجمع چربی در بسیاری از نواحی بدن مانند زیر چانه، گونه ها، گردن، قسمت داخلی بالای بازو، سینه ها، شکم، کمر، لگن، ران، قسمت داخلی زانو، پشت ساق و … با مکش برداشته می شود. این روش همچنین به عنوان یک روش تکمیلی در سایر جراحی های زیبایی اندام همچون کوچک کردن سینه (تصحیح کانتور و غیره) استفاده می شود.

آیا بعد از عمل لیپوساکشن چربی دوباره جمع می شود؟

احتمال تجمع چربی در ناحیه لیپوساکشن در مقایسه با سایر نواحی کمتر است. وقتی وزن اضافه می شود، چربی در یک مکان جمع می شود، اما احتمال تجمع آن در ناحیه ساکشن شده کمتر است. هنگامی که وزن اضافی گرفته می شود، ممکن است بی نظمی و اعوجاج در آن ناحیه ایجاد شود. 

به طور کلی لازم است بعد از عمل زیبایی شکم اقداماتی برای جلوگیری از افزایش وزن انجام شود. افرادی که لیپوساکشن می کنند باید قوانین صحیح تغذیه را بیاموزند، از سلامتی خود محافظت کنند و تحت نظر یک متخصص تغذیه باشند. همچنین تبدیل ورزش به بخشی از زندگی روزمره آنها برای سلامت و کنترل وزن شان مهم است.

بعد از لیپوساکشن شکم به این موارد توجه کنید:

  • مصرف زیاد چربی و کم تحرکی می تواند اثر لیپوساکشن را از بین ببرد.
  • از دست دادن و افزایش وزن مکرر پس از عمل چربی شکم مناسب نیست زیرا خاصیت ارتجاعی پوست را مختل می کند.
  • اسکارهایی که در اثر ساکشن چربی شکم روی بدن باقی می‌مانند معمولاً بسیار کوچک هستند. در پوست‌های انعطاف‌پذیر، این اسکارها معمولاً در عرض چهار ماه تا یک سال ناپدید می‌شوند.
  • هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو در مورد افراد با شرایط بدنی مختلف متفاوت است.

نمونه کارها کلینیک دوما

حذف چربی های اضافه و داشتن شکمی صاف با ابدومینوپلاستی توسط متخصصان مجرب دوما!

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت، با شماره 02122053816 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

بین 3 ماه تا 9 ماه متغیر است. بعد از عمل، معمولاً 10-15 روز طول می کشد تا پوست بهبود یابد و 3-4 ماه برای شکل دادن به شکم زمان لازم است. بعد از 6 ماه بدن شکل نهایی را به خود می گیرد.

نتایج این عمل به سبک زندگی افراد بستگی دارد و در صورتی که بیمار یک رژیم متعادل و ورزش منظم و تناسب اندام خود را حفظ کند ماندگاری نتیجه عمل طولانی یا حتی دائمی می شود.

خوشبختانه بعد از انجام این عمل امکان بارداری وجود دارد و می‌توانید مانند خانم‌هایی که عمل زیبایی انجام نداده‌اند فرزندان سالمی داشته باشید

نظرات مراجعین

تقریبا یک سال هست که من با کلینیک دوما آشنا شدم و ابدومینوپلاستی انجام دادم و خیلی از نتیجه عملم راضیم و از کادر پزشکی حرفه ایی که داشتین ممنونم.
سمیرا فاضلی
بعد از عمل ابدو که در کلینیک زیبایی دوما انجام دادم و نتیجه مطلوبم رو گرفتم به دوستام هم کلینیک شما رو برای خدمات زیبایی معرفی کردم.
امید طالبی
من از خدمات زیبایی و فیشال این کلینیک استفاده می کنم و خیلی راضی هستم و تمام نکات بهداشتی و اصول زیبای رو رعایت کردین.
فاطمه شجاعی
من از وقتی عمل لیپوساکشن شکم رو در کلینیک شما انجام دادم خیلی احساس رضایت می کنم و اعتماد به نفسم بالا رفته، ممنون از تیم خوب شما.
معصومه احمدی
Scroll to Top
اسکرول به بالا